Dana White w strachu po połączeniu federacji? „Czuje zagrożenie”

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 21 listopada 2023, 12:39
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Dana White obawia się połączonych sił organizacji PFL oraz Bellator MMA? Tak uważa jego konkurent, założyciel pierwszej z wymienionych federacji.

Wczoraj popołudniu polskiego czasu Internet obiegła informacja, o której mówiło się od wielu miesięcy. PFL nabyło większość udziałów Bellatora, przez co obie organizacje będą działały teraz wspólnie, a fani mogą liczyć na wiele niezwykle ciekawych starć.

Współwłaściciel Professional Fighters League Donn Davis w rozmowie z The MMA Hour stwierdził, iż ich wiadomości na pewno niepokoją Danę White’a i UFC. Wspólne siły dwóch organizacji mogą wstrząsnąć całą branżą.

Wszyscy dobrze wiedzą, że Dana odrzuca tylko te kwestie, które go niepokoją albo ich po prostu nie komentuje. Przez 4 lata nie komentował PFL, bo nie czuł zagrożenia. W ostatnich sześciu miesiącach z kolei wielokrotnie wspomniał organizację. Martwi się, czuje zagrożenie.

Davis podkreślił, że największym zmartwieniem White’a jest fakt, iż teraz PFL i Bellator mogą wymieniać się zawodnikami i zawodniczkami.

– To, co zawłaszcza go zamartwia to metryki, które opublikowaliśmy. 30% wszystkich zawodników znajduje się w topowej 25. rankingu Fight Matrix. Nie jest to zestawienie, w którym Dana wybiera swoich, a ja swoich. Jak wiecie to niezależna grupa. Roster UFC ma tam 30% czołowej 25. tak samo, jak połączone rostery PFL i Bellatora.

Oczywiście UFC trzeba oddać to, że mają najlepszą piątkę na świecie. Numery od 1 do 5, to wszystko fighterzy UFC. Nie możemy siłować się z nimi na karty PPV, dlatego zrobimy dwie, gdy oni będą mieli 12. Ale decydując się na wieczór z MMA w sobotni, czy piątkowy wieczór by zobaczyć Bellator International Series albo PFL, nasze karty będą lepsze.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO