środa, 29 czerwca, 2022
Strona głównaHigh LeagueDenis Załęcki przegrywa z Mateuszem „Don Diego” Kubiszynem! O werdykcie zdecydowali sędziowie

Denis Załęcki przegrywa z Mateuszem „Don Diego” Kubiszynem! O werdykcie zdecydowali sędziowie

Za nami pojedynek, na który czekało wielu kibiców. Starcie miało odbyć się podczas gali High League 3, jednak ze względów bezpieczeństwa zostało przełożone.

W tym zestawieniu było bardzo dużo złej krwi i konflikt, na rozwiązanie którego nie wystarczy pojedynek w klatce. „Bad Boy” i „Don Diego” przez ostatnie miesiące nie szczędzili sobie ostrych słów, mimo że początkowo byli w dobrych relacjach.

Wydawało się, że przy każdym ze spotkań twarzą w twarz może dojść do awantury, ale zawodnicy zachowywali spokój, aż do oficjalnej ceremonii. Podczas ważenia przed galą Kubiszynowi puścił nerwy i odepchnął przeciwnika, po czym musiała interweniować ochrona.

Dla Denisa dzisiejsze starcie to już drugi pojedynek w szeregach federacji High League. W świecie freak fightów zadebiutował na drugiej edycji, kiedy to zmierzył się z Alanem Kwiecińskim w K-1. Nie dał wówczas rywalowi żadnych szans i zdominował go na pełnym dystansie.

Tym razem walka odbyła się w MMA i dla obu zawodników był to debiut w nowej formule. W roli dużego faworyta stawiano jednak „Don Diego”, który ma za sobą duże doświadczenie w sportach walki i jest trzykrotnym mistrzem świata w kickboxingu.

Pojedynek początkowo znajdował się na karcie walk High League 3 i miał odbyć się 4 czerwca na gali w Ergo Arenie. Niestety na trybunach zaczęło dochodzić do awantur, a kibice bili się między sobą. Do zamieszek dochodziło także za kulisami.

Po main evencie „Malik Montana” oświadczył, że wyczekiwane starcie nie odbędzie się ze względów bezpieczeństwa. Do ostatniej chwili zawodnicy liczyli na to, że jednak będą mogli wejść do klatki, ale policja, która pojawiła się w Ergo Arenie, nie pozwoliła na kontynuowanie wydarzenia. Starcie zostało przełożone więc na 20 czerwca.

RELACJA

Runda 1:

Nie ma mowy o przywitaniu! Załęcki przejmuje kontrolę nad klatką i pierwsze kopnięcie wykonał Załęcki. Kubiszyn wyprowadza mocne kopnięcia, ale Denis kontruje. Załęcki okopuje nogę Kubiszyna, który rusza w „Bad Boya” i dochodzą pierwsze ciosy. W połowie rundy mamy pierwszy klincz, Załęcki obala Kubiszyna i przejmuje kontrolę nad pojedynkiem. Na sam koniec Załęcki wyprowadza potężne ciosy na głowę Kubiszyna.

Runda 2:

Druga runda rozpoczęła się od mocnego ciosu Kubiszyna, który chwile później podhacza rywala i sprowadza do parteru. „Don Diego” próbował przejąć kontrole w parterze jednak walka po chwili wróciła do stójki. Denis co raz częściej trafia mocnymi ciosami na głowę zmęczonego rywala. Na nieco ponad minutę do końca rundy walka ponowie zeszła do parteru, a Denis wylądował na plecach. Do końca odsłony zawodnicy wymieniali ciosy na macie.

Runda 3:

Kubiszyn próbuje zaskoczyć kopnięciami, popełnia jednak błąd i zawodnicy znowu lądują w parterze. „Don Diego” sprytnie obraca rywala i znajduje się w lepszej pozycji z góry. Sędzia w końcu podnosi starcie do stójki na ostatnie 90 sekund. Zawodnicy bardzo zmęczeni, wymieniają kopnięcia. Kubiszyn pewny o tym, że ma przewagę w tej rundzie, ucieka przed rywalem do ostatniego gongu. Po ogłoszeniu wyniku starcia zawodnicy okazali sobie szacunek i mimo złej krwi podali sobie ręce.

Po jednogłośnej decyzji sędziów zwyciężył Mateusz „Don Diego” Kubiszyn

DENIS PO WALCE:

YouTube video

Po walce nabuzowany Szeliga podszedł do Załęckiego. Tłumaczy o co chodzi!

YouTube video

WIDEO:

YouTube video

Wyniki High League 3

Walka wieczoru:

– Alberto Simao pok. Marcin Dubiel przez decyzję sędziów.

Karta główna:

– Robert “Robur WK” Orzechowski pok. Robert “Hardkorowy Koksu” Burneika w pierwszej rundzie przez TKO.

– Aniela “Lil Masti” Bogusz pok. Zusje Astafiewa przez decyzję sędziów.

– Ewa “Kleo” Brodnicka pok. Kamila “Kamiszka” Wybrańczyk przez decyzję sędziów.

– Dawid “Crazy” Załęcki pok. Alan “Alanik” Kwieciński w pierwszej rundzie przez TKO.

– Kamil Kossakowski pok. Łukasz “Lukas TV” Wdowiak przez decyzję sędziów.

– Mateusz “Tarzan” Leśniak pok. Paweł “Scarface” Bomba w pierwszej rundzie przez TKO.

– Alan “Alan Człowieku” Godziński pok. Przemysław “Kolar” Kolarczyk w pierwszej rundzie przez TKO.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Pochettino stawia PSG twarde warunki. Chce pieniędzy za sukcesy drużyny!

0
Dni Mauricio Pochettino na Parc de Princes są już policzone. Praktycznie pewne jest to, że na stanowisku menadżera zastąpi go Christophe Galtier. Francuski trener nie może być jednak zaprezentowany jako nowy boss, ponieważ przedłużają się negocjacje z Argentyńczykiem.