Radosław Paczuski mógł zostać piłkarzem. „Strzelałem po 50 bramek”

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 18 maja 2023, 07:55
przez Michal Przybycien
0
0
Brak komentarzy

W Kanale Sportowym, Radosław Paczuski zdradził, że mógł zostać piłkarzem. Grał nawet w Legii Warszawa i strzelał wiele goli, ale ostatecznie zwyciężyła miłość do sportów walki.

Paczuski to utytułowany kickboxer. Był m.in. mistrzem FEN i DSF Kickboxing Challenge w formule K1.

W 2017 roku zadebiutował w MMA. Początkowo łączył te występy z walkami w kickboxingu. W stu procentach na mieszanych sztukach walki skupił się ponad rok temu, gdy trafił do KSW. W największej polskiej federacji stoczył 3 walki. Pokonał Jasona Wilnisa i Jasona Radcliffe’a, a przegrał z Tomaszem Romanowskim.

3 czerwca, na gali XTB KSW Colosseum 2 zmierzy się z Michałem Materlą. Okazuje się, że kariera Paczuskiego mogła potoczyć się zupełnie inaczej i mógł również występować na PGE Narodowym, ale nie w roli fightera, a piłkarza.

Paczuski mógł zrobić karierę w piłce nożnej. Strzelał mnóstwo goli w Legii Warszawa

Warszawianin, dopiero w wieku kilkunastu lat zaczął trenować boks. Wcześniej grał w piłkę nożną. Trafił nawet do Legii i bardzo dobrze mu się tam wiodło. Ostatecznie jednak zdecydował się zrezygnować z kariery piłkarskiej, na rzecz sportów walki.

W wieku 11 lat zostałem ściągnięty do Legii Warszawa. Przez pierwsze sezony strzelałem po 50 bramek, byłem napastnikiem. Bardzo kochałem piłkę nożną, ale gdzieś po drodze zacząłem się bardziej interesować sportami walki – powiedział Paczuski, w Kanale Sportowym.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO