Piątkowska pokonuje rywala cięższego o 75 kilogramów! Łatwe zwycięstwo byłej mistrzyni świata

Opublikowane 1 lipca 2023, 22:55
przez Jakub Hryniewicz
1
11
Jeden komentarz

Właśnie zakończyło się starcie, które budziło mieszane emocje wśród kibiców. Na Prime MMA 5 Ewa Piątkowska zmierzyła się z Adrianem Salwą, znanym jako „Pushbarber”.

-> Odbierz bonusy i obstaw PRIME MMA na żywo!

Ewa Piątkowska to oczywiście weteranka bokserskich ringów, gdzie zdobyła 16 zwycięstw w 17 zawodowych pojedynkach. W 2016 roku sięgnęła po tytuł WBC w kategorii junior średniej, czego nigdy wcześniej, ani później nie powtórzyła żadna inna bokserka.

Piątkowska na co dzień trenuje w Akademii Sportów Walki Wilanów pod okiem Mirosława Oknińskiego. Po totalnej dominacji na Annie Andrzejewskiej Ewa długo szukała kolejnej rywalki, której ostatecznie nie znalazła. Odmówić jej miało wiele kobiet, a ostatecznie wyzwanie przyjął Adrian Salwa.

Walki kobiet z mężczyznami zawsze wywołują sporo kontrowersji i nie inaczej było tym razem. „Pushbarber” jest dużo większy od Piątkowskiej, a na ważeniu okazał się być cięższy aż o 75 kg! Mimo tego to była mistrzyni była zdecydowaną faworytką tego starcia.

-> Obstaw Prime MMA 5 LIVE!

Piątkowska vs „Pushbarbie” – RELACJA

RUNDA 1

Pushbarber szybko ruszył z sierpami, dobrze ucieka Piątkowska. Schyla się, ale prawy cep Salwy trafił ją w głowę. Sama zaraz dobrze trafia prostym, sięga też korpusu. Pushbarber szuka ciosu podbródkowego, celnie też bije sierpem na głowę. Ucieka jeszcze Piątkowska przed szarżą Salwy na koniec rundy.

RUNDA 2

Pushbarber znów ofensywnie blisko podchodzi z sierpami, ale Piątkowska kapitalnie ucieka pod ręką. Dobrze kąsa prostym na korpus, zaraz musi się chować za podwójną gardą. Salwa zachęca oponentkę do podejścia, ta jednak nie ma zamiaru rezygnować ze skutecznej taktyki i trafia prawym. Ciosy Adriana przecinają powietrze.

RUNDA 3

Salwa szuka lewego sierpa, agresywnie podchodzi do rywalki. Piątkowska cały czas ucieka pod rękę oponenta, zaliczyła też dobrą kombinację. Doskakuje z pojedynczymi uderzeniami, trafiła prawym na gardę, Pushbarber jest bardzo niecelny i częściej bije uciekającą Ewę po plecach, ale jej zwycięstwo wydaje się być nieuniknione.

Oficjalny wynik: Ewa Piątkowska wygrywa przez jednogłośną decyzję sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
11
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Adrian Cios wystraszył się walki? W ostatniej chwili zrezygnował z pojedynku! Zrzuca winę na federację! – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
5 miesięcy temu

[…] kibice obejrzeli między innymi demolkę na Don Kasjo w wykonaniu Dominika Zadory, czy też totalną dominację Ewy Piątkowskiej na cięższym o 75 kg […]