Piątek, 19 Lipca, 2024

Błąd angielskich lekarzy! Poważnie kontuzjowany Masternak przejdzie operację?

Opublikowane 15 grudnia 2023, 13:31
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Mateusz Masternak przekazał najnowsze wieści w sprawie kontuzji, jakiej doznał w Bournemouth. Okazuje się, że Polak doznał poważnego urazu.

Popularny “Master” w ubiegłym tygodniu wystąpił w walce wieczoru pięściarskiej gali, która miała miejsce w Bournemouth. Polak zmierzył się z Chrisem Billamem-Smithem o pas WBO w kategorii junior ciężkiej. Co więcej, był na najlepszej drodze do sięgnięcia po tytuł.

Masternak prowadził na kartach po 7 rundach oddając zaledwie dwie odsłony championowi. Koniec końców jednak Mateusz opuszczał Wyspy na tarczy – w wyniku urazu nie wrócił na 8. z 12. części, a Billam-Smith wygrał przez TKO.

Sprawdź kurs w Superbet

3 755 zł bonusu na start w Superbet! Wysokie kursy, dwa freebety na początek i atrakcyjny pakiet powitalny.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Poważny uraz Mateusza Masternaka!

Sam “Master” dał znać niedługo później fanom, że angielscy lekarze wykluczyli złamane żebra. Dodali też, że Polak uszkodził mięśnie międzyżebrowe, choć miało to nie być poważne.

Masternak w rozmowie z Faktem zdradził, iż ta diagnoza była trafna. Inaczej sytuacja ma się jednak z żebrami. Aż dwa z nich były złamane i to z przemieszczeniem.

Wykonałem szereg badań i okazało się, że kontuzja jest poważniejsza, niż zakładano. Wcześniej dwóch angielskich lekarzy wykluczyło złamanie i stwierdzili, że mam uszkodzone mięśnie międzyżebrowe, ale to nic poważnego. Ich diagnoza okazał się jednak błędna.

W polskiej klinice dowiedziałem się, że mam pozrywane mięśnie międzyżebrowe, co nastąpiło podczas skręcenia tułowia. Mam także złamane dwa żebra – ósme i dziesiąte – z przemieszczeniem. Dalsze badania pokażą, czy potrzebna będzie operacja. Mam nadzieję, że to odpowiednio wybrzmiało, bo w mediach pojawiło się wiele spekulacji.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments