KSW Colosseum 2. Świetna forma Daniela Rutkowskiego! Pewnie pokonuje Adama Soldaeva [WIDEO]

Opublikowane 3 czerwca 2023, 20:54
przez Przemek Krautz
1
2
Brak komentarzy

Gala XTB KSW Colosseum 2 przyniosła ekscytujący pojedynek Adama Soldaeva, młodego wilka MMA, ze starym, doświadczonym lisem, byłym pretendentem do tytułu, Danielem Rutkowskim.

Daniel Rutkowski w zawodowym MMA stoczył już dziewiętnaście pojedynków. Zwycięsko wyszedł z piętnastu, a na swoim koncie ma pasy mistrzowskie organizacji FEN oraz Babilon MMA. W KSW również doszedł do boju mistrzowskiego, ale musiał uznać w nim wyższość Salahdine’a Parnasse’a.

W ostatnim pojedynku Rutkowski zmierzył się z Lom-Alim Eskievem. Panowie dali świetny stójkowy pojedynek, który rozegrał się na pełnym dystansie piętnastu minut. Po walce sędziowie nie byli jednomyślni, ale zwycięzcą został Daniel Rutkowski.

Natomiast Adam Soldaev jest uważany za jednego z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia. Od siedmiu walk pozostaje niepokonany. Co ciekawe, w zawodowym MMA zadebiutował w roku 2015, czyli w tym samym czasie co Daniel Rutkowski.

Rywalizował jednak zdecydowanie rzadziej i dziś ma na swoim koncie dopiero osiem stoczonych pojedynków. W KSW walczył do tej pory dwa razy. W pierwszym starciu szybko rozprawił się z Pascalem Hintzenem. Drugi raz bił się w październiku zeszłego roku z Oleksiejem Polischukiem, którego pokonał decyzją sędziów.

-> Oglądaj galę KSW Colosseum 2 <-

RELACJA

RUNDA 1

Bardzo spokojny początek, poszło kopnięcie na kopnięcie, ale powoli wywiera presję Rutkowski. Atakuje kopnięciem Soldaev, Rutek poluje na mocne sierpy. Krąży Adam, ale dobrze obija go Daniel, celnie kopnął też na korpus. Soldaev kopie po łydce, Rutek wchodzi w klincz na siatce. Dużo krótkich uderzeń z obu stron, Rutkowski czeka na błąd rywala, by móc sprowadzić go na matę. Pojedynek wraca jednak na środek, dobra wymiana. Trafił ciosem Daniel, mocne kopnięcie Soldaeva.

RUNDA 2

Rutkowski zaczyna kopnięciem na łydkę, Adam robi dużo przyruchów. Aktywny początek Soldaeva, straszy ciosami i szuka potężnego prawego. Trafił prawym sierpem Rutek, dobre pojedyncze uderzenia sięgają głowy przeciwnika. Klincz i łokieć Adama na rozerwaniu. Mocne kopnięcie na tułów Soldaeva, Rutkowski trzyma stałe tempo i udało mu się obalić rywala! Soldaev wraca jednak na nogi, dobrze kontroluje go Daniel. Zachodzi za plecy Rutek i wykonuje potężny suples! Ciasno trzyma oponenta Rutkowski, ale obrywa łokciem przy rozerwaniu. Sięga go ciosami Daniel, stracili sporo sił zawodnicy. Unika uderzeń Daniel, zgasił też latające kolano Adama.

RUNDA 3

Soldaev od razu obrywa kopnięciem na tułów, zaraz też dochodzi lewy na brzuch. Klincz Rutka na siatce, kompletnie kontroluje oponenta. Świetny podwójny lewy i prawy Daniela, ale obrywa dwoma prawymi od zawodnika WCA. Soldaev sam jednak inkasuje uderzenia i kopnięcie na głowę. Rutkowski kąsa prawym prostym, stopuje nim przeciwnika, ale trafiony został kolanem na głowę! Szukał Kimury Soldaev, Rutek celnie bije go i na głowę i na korpus. Adam trafia łokciem, sięgnął też lewym. Daniel łapie rywala w klincz i kapitalnie obala! Niecała minuta do końca, Rutek spokojnie kontroluje pozycję i resztę walki do jej końca.

Oficjalny wynik: Daniel Rutkowski wygrywa przez jednogłośną decyzję sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
2
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO