Piątek, 19 Lipca, 2024

Zapaśnicza dominacja Janikowskiego! Brutalnie rozbija Romanowskiego na XTB KSW 89 [WIDEO]

Opublikowane 16 grudnia 2023, 23:14
przez Jakub Hryniewicz
9
1
Brak komentarzy

Za nami pierwsza na XTB KSW 89 walka w kategorii średniej. Były pretendent do pasa Tomasz Romanowski zmierzył się z wybitnym zapaśnikiem, Damianem Janikowskim.

Pierwszy pojedynek w kategorii średniej podczas XTB KSW 89 był starciem numerów 2 i 5 z rankingu. Tomasz Romanowski szybko wspiął się po kolejnych szczebelkach drabinki, nokautując Kęsika w 1. rundzie i niejednogłośnym werdyktem pokonując Radosława Paczuskiego po niezwykle twardym boju. “Tommy’emu” noga powinęła się jednak przy próbie zdobycia pasa wagi średniej. Na Stadionie Narodowym został rozbity przez Pawła Pawlaka.

Sprawdź kurs w eFortuna.pl

Odbierz 3x zakład bez ryzyka do 100zł! Za samą rejestrację zgarniasz 20 zł!
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Podczas XTB KSW 89 Romanowski mierzył się z Damianem Janikowskim. Medalista igrzysk olimpijskich w zapasach ostatni raz w okrągłej klatce polskiej organizacji pojawił się w lipcu. Wówczas to jednogłośną decyzją sędziów pokonał Cezarego Kęsika. Tym samym zapaśnik zanotował kolejny skok w rankingu.

XTB KSW 89: Romanowski vs Janikowski – RELACJA

RUNDA 1

Romanowski bada dystans, oddał środek klatki. Janikowski postraszył high kickiem, ale zaraz musiał uważać na lewy “Tommy’ego”. Zapaśnik szuka kopnięć na kolano Tomka, który posyła szybkie, choć niecelne, bomby. Jankowski markuje ciosy pięściami i wyprowadza kopnięcie na głowę, ale szybko odpowiada Romanowski. I sięgnął prawy “Tommy”! Zatańczył na nogach Janikowski, któremu nie udaje się zaprosić rywala do parteru. Ruszył z ofensywą Damian, ale odskakuje mu Tomek. Świetny boks zawodnika Berserker’s Team, miesza kierunek ciosów to na głowę, to na korpus. Trafił prawym Romanowski, zaraz sięgną też potężnym lewym. Celnie bije “Tommy”, który choć krwawi to zdaje się przeważać w walce.

RUNDA 2

Janikowski celuje lewym, z łatwością ucieka mu jednak zaraz Romanowski. Kolejne przepuszczenie “Tommy’ego”, sięgnął lewym sierpem, po którym Damianowi zaszumiało w głowie. Wymiana w krótkim dystansie, Janikowski nie oddaje pola Tomkowi, który odsuwa się od zapaśnika. I ruszył po skuteczne obalenie Wrocławianin! Bije obszernymi ciosami Janikowski, porozbijany mocno na twarzy “Tommy”, który próbuje wrócić na nogi. Bardzo mocne uderzenia posyła Damian Janikowski. Romanowski odpowiada ciosami z dołu, ale rozpuszcza ręce zapaśnik i okłada głowę Tomaszowi, który przetrwał do końca rundy.

RUNDA 3

Janikowski od razu wywiera presję, kąsa prostym na tułów i szuka też obszernego na głowę. Skrócił w końcu dystans i obalił Romanowskiego na matę. Damian ma bardzo dużo czasu, który przeznacza na uderzenia i kontrolę z góry. “Tommy” bije też krótkie ciosy z dołu, ale nie ma jak wyrwać się spod Janikowskiego. Wiele potężnych ciosów Damian spada na głowę Romanowskiego, który prawdopodobnie zaliczy kolejną przegraną z rzędu.

Wynik walki: Damian Janikowski wygrał jednogłośną decyzją sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
9
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO