Piątek, 12 Lipca, 2024

Parnasse nie wygrał trzeciego pasa! Przegrywa trudny pojedynek z Bartosińskim! [WIDEO]

Opublikowane 17 grudnia 2023, 01:00
przez Jakub Hryniewicz
4
2
3 komentarze

Za nami walka wieczoru gali XTB KSW 89. W niej przed historyczną szansą na tytuł potrójnego mistrza stanął Salahdine Parnasse. Francuz mierzył się z Adrianem Bartosińskim o pas kategorii półśredniej.

Gala XTB KSW 89 odbywała się w Arenie Gliwice, gdzie doszło do wielu emocjonujących starć. W walce wieczoru złotymi zgłoskami na kartach historii zapisać się mógł Slahdine Parnasse. Francuz wychodził do klatki jako podwójny mistrz organizacji w kategoriach lekkiej oraz piórkowej.

Podczas dzisiejszego wydarzenia postanowił on powalczyć o kolejny pas do swojej kolekcji. Wirtuoz MMA, za jakiego uważają go kibice i eksperci zmierzył się z mistrzem wagi półśredniej. Adrian Bartosiński z kolei nie tylko przystąpił do pierwszej obrony, lecz także ponownie walczył o zachowanie perfekcyjnego rekordu bez przegranej.

XTB KSW 89: Bartosiński vs Parnasse – RELACJA

RUNDA 1

Bartosiński od razu zajął środek klatki, Parnasse trafił prawym prostym, a zaraz poszedł po nogę Polaka. Szukał zapasów Francuz, ale uciekł mu z łatwością “Bartos”. Szybka seria Salahdine’a, a zaraz zaczyna się siłować z Adrianem w klinczu na siatce. Żaden z fighterów nie odpuszcza, Parnasse próbował sprowadzić walkę do parteru. Skrócił dystans Bartosiński, zasypał Francuza salwą ciosów. Ogryzł się Parnasse, a Polak ruszył po próbę sprowadzenia. “Bartos” poszedł raz jeszcze na wymianę z Francuzem, który nie ma zamiaru odpuszczać.

RUNDA 2

Bartosiński natychmiast ruszył z szybką serią, trafił w głowę Salahdine’a. Francuz odwraca Polaka w klinczu na siatce, ale zaraz Adrian zajmuje lepszą pozycję. Parnasse nie daje się obalić, twardo trzyma się na nogach. “Bartos” dobrze okopuje nogi podwójnego mistrza KSW, który próbuje uciec z klamry Polaka. Świetne bezpośrednie kolano na głowę Salahdine’a w wykonaniu Adriana, który zaraz znów ruszył w klincz na siatce. Sędzia rozerwał w końcu klamrę na koniec rundy, a panowie wyprowadzili kilka celnych ciosów.

RUNDA 3

Szybko sięgnął prawym Parnasse, ale zaraz poszedł po obalenie Bartosiński. Rywal wyrwał się Polakowi, po czym sam zaatakował z zapasami. Mocne kolano Salahdine’a na korpus. Parnasse nie daje rady złapać odpowiedniego uchwytu, by obalić “Bartosa”. Trafił Adrian Bartosiński latającym kolanem! Znakomita wymiana zakończona kapitalną akcją Polaka, który złapał kolejną klamrę na siatce.

RUNDA 4

Narożnik Parnasse’a zwrócił mu uwagę w przerwie, jak zmęczony jest Bartosiński. Adrian jednak nie odstaje w klinczu na siatce, mamy zerwanie a przy wymianie Salahdine sięgnął szczęki mistrz sierpem! “Bartos” ratował się pójściem w nogi, ale nie sprowadził walki do parteru. Mocne kolana Adriana po nogach podwójnego championa KSW.

RUNDA 5

“Bartos” miał nie iść do klinczu, jak radził mu narożnik, ale właśnie na siatce wylądował już w pierwszych kilkunastu sekundach. Fani gwiżdżą chcąc wymusić więcej akcji. Zrywa w końcu klincz Parnasse, zasypuje Bartosińskiego serią ciosów, ten odpowiada i dociska Francuza do siatki. Salahdine się odsuwa, wyprowadza kolano na tułów Polaka, który tym samym się odgryza. “Bartos” cały czas klinczuje, czym zdecydowanie odbiera uroku całemu wydarzeniu. Jeszcze spróbował sprowadzenia Salhdine Parnasse, ale błyskawicznie na nogi wrócił Bartosiński, który dociskając Francuza do siatki kończy walkę.

Wynik walki: Adrian Bartosiński wygrał jednogłośną decyzją sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
4
2
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Parnasse niebawem odejdzie z KSW? Wykluczył jedną walkę! „Nie pytajcie mnie o…” – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
6 miesięcy temu

[…] swoimi skrzydłami ma KSW. Francuz miał szansę zostać potrójnym mistrzem organizacji, jednak przegrał przez jednogłośną decyzję z Adrianem […]

trackback
Ziółkowski storpedował pomysł rewanżu w Paryżu! „Były wielkie zapowiedzi, a walka była nudna” [WIDEO] – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
6 miesięcy temu

[…] po dość nużącym, 25-minutowym widowisku przegrał przez decyzję z Adrianem Bartosińskim. Chwilę później w oktagonie padł pomysł, by do rewanżu doszło na pierwszej gali KSW w […]

trackback
Parnasse skomentował wypowiedź Ziółkowskiego! „Nic nie robisz w życiu tylko o mnie mówisz” – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
6 miesięcy temu

[…] Adrian Bartosiński wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Parnasse zaproponował rewanż na kwietniowej gali w stolicy Francji, co spodobało się polskiemu […]

WIDEO