Środa, 24 Lipca, 2024

Trener Raubo dużym przeciwnikiem walki Adamek vs Mamed! Krytycznie o walce legend

Fot. YouTube
Opublikowane 16 stycznia 2024, 09:38
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Zbigniew Raubo nie ukrywa, że jest dużym przeciwnikiem walki legend. W mocnych słowach wypowiedział się na temat nadchodzącego starcia.

Podczas main eventu XTB KSW: Epic Tomasz Adamek powróci do akcji po kilkuletniej przerwie. Były mistrz świata zmierzy się z Mamedem Khalidovem na zasadach boksu. Pojedynek jednak odbędzie się nie w ringu, a klatce na dystansie 8 rund.

Walka legend ma wielu zwolenników, ale również bardzo dużo przeciwników. Coraz więcej osób przyznaje, że zestawienie nie wzbudza większych emocji oraz po prostu nie ma większego sensu. Obaj zawodnicy mają już najlepsze lata za sobą, a dodatkowo dla Mameda będzie to dopiero debiut w boksie.

Sprawdź kurs w STS

1 660 zł na start w STS! Największy polski bukmacher. Załóż konto i oglądaj wszystkie gale UFC!
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Raubo krytycznie o walce legend

W ostatnim wywiadzie dla Andrzej Kostyry głos zabrał również popularny trener Zbigniew Raubo. Przede wszystkim przyznał, że prawdziwa walka bokserska powinna mieć miejsce w ringu, a nie w klatce:

– Ja jestem bardziej przeciwnikiem nazywania tego walką bokserską. Walka bokserska to jest ring, a nie żadna klatka. Wszystko, co się odbywa na schodach, pod schodami, w pokoju, w klatce czy nad klatką, to jest szopka, to jest cyrk i show. 

Podkreślił też, że zawodnicy są blisko sportowych emerytur, przez co nie powinniśmy się spodziewać genialnej formy i bitwy na najwyższym poziomie, do czego nas przyzwyczaili. Zdaniem Raubo mimo wszystko faworytem jest Adamek ze względu na ogromne doświadczenie i umiejętności:

– To byli prawdziwi wojownicy 10 lat temu… Jeden wielki, drugi wielki, panowie… Dzisiaj to już jest słabsza wersja Tomka i słabsza wersja Mameda. Tomek jest wielkim mistrzem, przepraszam, był. Nic nikomu nie musi udowadniać, ale ta walka, ten pojedynek, ta szopka będzie nierówna.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO