Czwartek, 23 Maja, 2024

Rutkowski zdominował rywala. Pewna decyzja na KSW 92! [WIDEO]

Opublikowane 16 marca 2024, 22:09
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Za nami mocne starcie w kategorii piórkowej. Podczas XTB KSW 92 Daniel Rutkowski, były pretendent do tytułu zmierzył się z debiutującym w KSW Julio Cesarem Nevesem Jr.

Podczas gali XTB KSW 92 Daniel Rutkowski wejdzie do okrągłej klatki po raz siódmy w karierze. Popularny „Rutek” walczył ostatni raz w listopadzie zeszłego roku. Podczas gali w swoim rodzinnym Radomiu stanął do rywalizacji z Patrykiem Kaczmarczykiem. Starcie okazało się fenomenalnym spektaklem pełnym zwrotów akcji, który rozegrał się na pełnym dystansie, a sędziowie zwycięzcą wskazali młodszego rywala.

Łącznie w całej karierze Polak stoczył 21 walk, ale mimo że jest starszy o 5 lat, ma na koncie znacznie mniej występów, niż jego rywal. 30-letni Julio Cesar Neves bił się aż 37 razy! Poziom jego rywala pozostawia jednak sporo do życzenia. W większości przypadków byli to debiutanci, początkujący zawodnicy, czy fighterzy z ujemnymi bilansami.

RELACJA

RUNDA 1

Rutkowski ruszył z obszernym lewym sierpem, uciekł mu Neves. Szybko kopał Brazylijczyk, trafił prawym na żebra. Świetnie wszedł “Rutek” z bokserską serią. Polak zaczął wstrzeliwać się w tempo oponenta i zapiął klincz na siatce. Rutkowski skontrolował Nevesa, który nie znalazł sposobu na ucieczkę spod siatki.

RUNDA 2

Neves szukał ciekawych rozwiązań kopnięciem rodem z capoiery i obrotówką na tułów. Rutkowski jednak z łatwością przeszedł do klamry na siatce, skąd punktował Brazylijczyka. Neves wskoczył z brabo chokiem! Świetna akcja Nevesa, ale “Rutek” uciekł i zadał mocne ciosy. Po tym wrócił do pełnej kontroli na siatce.

RUNDA 3

Neves szukał ataków dystansujących od pierwszy sekund, ale Rutkowski natychmiast przeniósł walkę tam gdzie chciał. Wybronił się przed gilotyną i docisnął rywala w stójce pod siatką. Tam Rutkowski przez dobre 2 minuty trzymał oponenta w klamrze, ale Neves odwrócił sytuację, obalił, a chwilę później poszedł po nieudane brabo choke.

Wynik walki: Daniel Rutkowski wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

(Artykuł w trakcie aktualizacji)

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO