Środa, 24 Kwietnia, 2024

Starcie mistrzów! Wiemy, z kim w Paryżu zawalczy Salahdine Parnasse

Fot. KSW
Opublikowane 4 marca 2024, 09:42
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Oficjalnie poznaliśmy rywala Salahdine’a Parnasse’a na galę XTB KSW 93 w Paryżu! Mistrz przystąpi do unifikacji pasów.

Francuz po raz pierwszy będzie bronił tytułu przed własną publicznością w Paryżu. Kibice liczyli na starcie z Marianem Ziółkowskim lub tymczasowym mistrzem Valeriu Mirceą. Szef KSW przekazał jednak, że żaden z nich nie będzie rywalem Parnasse.

Miał on zmierzyć się z byłym championem polskiej organizacji Kleberem Koike Erbstem. Nie udało się jednak dojść do porozumienia, przez co włodarze zmienili zdanie. W main evencie kwietniowej gali zobaczymy walkę dwóch mistrzów.

Parnasse poznał rywala na galę w Paryżu

Salahdine Parnasse (18-2, 3 KO, 7 Sub), mistrz dwóch kategorii wagowych KSW, podczas gali XTB KSW 93 w Paryżu stanie do obrony tytułu wagi lekkiej przeciwko Valeriu Mircei (30-8-1, 12 KO, 13 Sub), tymczasowemu czempionowi tej kategorii. Do mistrzowskiej konfrontacji dojdzie 6 kwietnia w hali Adidas Arena w Paryżu.

Salahdine Parnasse jest prawdziwym sportowym fenomenem i nie bez kozery bywa nazywany „Kylianem Mbappe francuskiego MMA”. Zjawiskowo walczący Francuz stoczył do tej pory 20 pojedynków i 18 z nich wygrał.

W KSW wywalczył mistrzowskie pasy wagi piórkowej i lekkiej, a w ostatnim starciu stanął do rywalizacji o trzeci tytuł, tym razem kategorii półśredniej. Dał wyrównaną walkę z Adrianem Bartosińskim, ale ostatecznie przegrał z nim na punkty.

Przed tym starciem 26-latek był na fali pięciu wygranych z rzędu. Parnasse w okrągłej klatce walczy od roku 2017 i ma swoim koncie tryumfy nad takimi zawodnikami jak: Daniel Rutkowski, Roman Szymański czy Robert Ruchała. Podczas gali w Paryżu Salahdine stoczy swoją trzynastą walkę w okrągłej klatce.

Valeriu Mircea ma za sobą pięć walk w organizacji KSW i jest na fali czterech wygranych rzędu. W ostatnim pojedynku stanął do rywalizacji z Leo Brichtą. Podczas gali w Libercu rozbił mocnego Czecha w czwartej rundzie konfrontacji i wywalczył tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej. Starcie to zostało wybrane najlepszą walką wieczoru.

Wcześniej „Samotny Wilk” pokonał w okrągłej klatce Romana Szymańskiego i znokautował Borysa Mańkowskiego oraz Gracjana Szadzińskiego. Za efektowne ko latającym kolanem na Mańkowskim Mołdawianin został wyróżniony bonusem. Valeriu w całej karierze stoczył aż 39 pojedynków, z których 30 wygrał, a 25 zakończył przed czasem.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO