poniedziałek, 25 października, 2021
Strona głównaKSWMaciej Kawulski: "Stać mnie, żeby kupić Fame MMA, tylko..."

Maciej Kawulski: „Stać mnie, żeby kupić Fame MMA, tylko…”

Maciej Kawulski gościł w podcascie „Trójkąt Towarzyski”, w którym rozmawiał między innymi o organizacjach freakowych oraz zawodnikach napędzających sprzedaż PPV.

W Polsce powstaje coraz więcej federacji freak-fightowych, jednak wciąż największa z nich jest FAME MMA, która z gali na galę pobija własny rekord sprzedaży PPV. Ostatnia, jubileuszowa gala FAME MMA 10 cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Jak zdradził Krzystof Rozpara, poznańskiej firmie udało się sprzedać 510 tysięcy subskrypcji.

W ostatnim czasie sporo mówi się o tym, że KSW może wiele stracić za sprawą galą freakowych. Prowadzący program „Trójkąt Towarzyski” zasugerowali, że być może dobrym pomysłem byłoby wykupienie zawodnika, który jest dużą gwiazdą konkurencyjnej organizacji.

Maciej Kawulski, który jest jednym z szefów KSW, odpowiedział:

Jak mnie dzisiaj pytasz, czy mnie stać na najlepszego zawodnika MMA, to tak. Pewnie mnie nawet stać, żeby kupić Fame MMA. Tylko co ja bym zrobił KSW, która jest marką, która przez 18 lat, nawet jeśli po trupach, nawet jeśli trochę pod prąd, to jednak stworzyła pewien kodeks postępowania w sporcie, gdybym ja w tym momencie wziął, nie wiem, patostreamera albo dziewczynę, która zrobiła lachę murzynowi, to co bym zrobił? Naplułbym w twarz nie tylko ludziom, którzy to oglądają, ale ludziom, którzy to tworzą.

I jeżeli teraz pytasz mnie, czy w pojemności marki KSW jest przestrzeń i miejsce dla ludzi, którzy mają milion na YT, więc wchodzą i walczą? Pewnie nie. Znalezienie jakiegoś środka, pomostu? Bardzo trudne, ale możliwe. Ale musimy pamiętać o tym, że Fame MMA i KSW to są dwie różne dyscypliny sportu – dodał Kawulski.

Szef KSW przyznał, że jest zainteresowany znanymi osobami, jednak są to zawodnicy, mający doświadczenie w MMA, a nie celebryci, który dopiero co rozpoczęli przygodę ze sportami walki na potrzeby pojedynku.

Ja jestem na przykład zainteresowany wieloma popularnymi dzieciakami, ale to są ludzie, którzy walczyli w MMA, mają rekordy amatorskie, mają niewielkie rekordy w MMA zawodowym, a przy okazji są popularni. To jest trochę co innego. Nigdy nam to nie przeszkadzało, zawsze to robiliśmy.

Natomiast w drugą stronę to sprawa jest o wiele łatwiejsza. Jak jesteś organizacją, nazwijmy to „freakową”, chociaż pojęcie freak-fightów wydaje się bliższe mnie, niż im i nagle do twojej organizacji trafia… Zresztą oni to robią. Za naszą zgodą, bo my chcąc pokazywać młodym pokoleniom prawdziwych wojowników, często, nazwijmy to „wypożyczamy”, robię palcami znak cudzysłowu, naszych zawodników. Na przykład teraz będzie się Borys Mańkowski bił. I to jest za naszą wiedzą. Powiedzmy, że dobijamy targu.

Źródło: Spotify

- Advertisement -

1 KOMENTARZ

3 1 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

Mamed Khalidov nie ma wątpliwości. Typuje, w jaki sposób zakończy się walka Błachowicz vs Teixeira! "Nie wiem, w której rundzie, ale..."

Mamed Khalidov nie ma wątpliwości. Typuje, w jaki sposób zakończy się...

0
Za nami gala KSW 64, na której Mamed Khalidov stanął twarzą w twarz przed nadchodzącym pojedynkiem z mistrzem wagi półśredniej Roberto Soldiciem.
1
0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x